Kupujemy Husky

Kupno psa to poważna decyzja. Jaką rasę wybrać? Czy ma to byc pies czy suka? Dorosły, a może szczenię? czy zdecydować sie na psa wystawowego czy na pracujacego? Kupić jednego czy może parę? Pytań jest bez liku.

Wady i zalety :

Zanim zdecydujesz sie na kupno husky syberyjskiego, wraz z całą rodziną powinniście zastanowić sie, czy jesteście gotowi znośic wady typowe dla tej rasy. Jaśli tak, to możecie byc pewni , że dzięki takiej decyzji staniecie sie włascicielami jednej z najpiekniejszych, najwspanialszych i najsilniejszych ras, jakie zna świat.

Wady:
Syberyjski husky poroniety jest sierscią, która pozwala muznosić temperatury sięgajace  -60 stopni Celsjusza. Siersć ta zmieniana jest dwa razy do roku , a wymiana nie odbywa sie w ciagu jednego dnia. Kto tego nie przeżył, ten nie uwierzy, ile włossa tracic moze pies, a znajduje sie go wszedzie nawet w porannej kawie. Husky jest psem niezależnym, a nawet samowolnym, a ogromna potrzeba ruchu powoduje , że sam poszuka sobie okazji do włóczęgi , a jest prawdziwym mistrzem w wynajdywaniu sposobów ucieczki. Gdy już wyrwie sie z domu, popróbuje łowów, bo instynkt mylisliwski ma we krwi ; co gorsza, jesli cos dopadnie , zabije. Nawet najbardziej posłuszny w domu husky  na swobodie nie bedzie cie słuchał, jelisli nie zechce, a twe próby przerwania polowania uzna za niedopuszczalna ingeręcje w jego własne sprawy nie można wiec spuszczać go ze smyczy. Jusky nie ma cech psa strózującego, kest przyjaźnie nastawiony do wszystkich ludzi i nawet włamywacza przywita na swym terenie z radoscią ; zadowoleie ze spotkania człowieka wyraża najczesciej, lizac go po twarzy, do czego trzeba sie przyzwyczaić. Po przeczytaniu tego wszystkiego można zastanawiać sie czy pies ten ma w ogóle jakies zalety. Z pewnoscią ma ich dosyć, ale żeby je docenić, trzeba najpierw nauczyć sie znosić jego wady.
Zalety:
Niezależnosc o samodzielnosć czyni z husky raczej członka rodziny niż domowego sługę.ogromna potrzeba ruchu zmusi Cie abys sam codziennie zażywał długich spacerów, bo stanowczo nie radzę spusczczać husky ze smyczy, aby sam sie wybiegał . Najlepiej gdy biega na smyczy przy rowerze. Husky nie mają psiego zapachu i nie jedzą wiele . Ponieważ nie maja cech stróża , żadko szczekają,toteż nie ma obaw ze pies bedzie przeszkadzał sąsiadom(Tu sie nie zgodze ze względu na czeste wycie ). A jesli lubisz gosi, również on bedzie przyjmować ich z ochotą.
Kreator stron www - przetestuj!